Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Białystok
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Projekt Muzea Otwarte-rozszerzenie możliwości programowych kultury pogranicza polsko-słowackiego

 Projekt: "Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego".
Głównym celem projektu jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

czytaj więcej


#zostańwdomu - zwiedzaj online

 Aby umilić nam czas spędzany w domu, wiele muzeów oferuje atrakcje bez wychodzenia. Prezentujemy placówki, które zachęcają do zwiedzania online za darmo.

czytaj więcej


Białystok
Hotele   Kwatery Wille
Schroniska  
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 10 ofert 
Miejscowość: Białystok
Kategoria: Hotele
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Białystok
Kategoria: Hotele
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Białystok
Kategoria: Hotele
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Księżyno
Kategoria: Hotele
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Białystok
Kategoria: Wille
Willa seven Oferujemy:  4 osobowy pokój,  TV,  internet, lodówkę,  mikrofalówkę, kuchenkę,  łazienk więcej .  Atrakcje przyrodnicze Podlasia: Parki narodowe; Białowieski Park Narodowy Biebrzański Park Narodowy Wigierski Park Narodowy Narwiański Park Narodowy Parki krajobrazowe: Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Białystok
Kategoria: Schroniska
Jeżeli będą Państwo na Podlasiu.... zapraszamy do skorzystania z usług hotelowych Schroniska Młodzieżowego 'Podlasie'! atrakcyjne ceny- już od 20 zł za dobę zniżki d więcej la młodzieży, nauczycieli oraz posiadaczy legitymacji PTSM, Karty Euro 26, Karty Planeta Młodych lokalizacja w centrum Białegostoku informacja turystyczna o regionie kompetentna i przyjazna obsługa recepcja czynna 24h kuchnia samoobsługowa darmowy dostęp do zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Zagruszany
Kategoria: Kwatery
  Zagruszany to obietnica odpoczynku wśród przyrody, dobrego, domowego jedzenia i rodzinnej atmosfery. Zapraszamy zarówno zwolenników leniwego wypoczynku jak i aktywne więcej go spędzania wolnego czasu – każdy znajdzie tu coś dla siebie!   Tylko tutaj, gdy rano wyjrzymy przez okno możemy dostrzec kicającego po ogrodzie zająca, a zimą szukające pokarmu sarny. Obudzimy się przy śpiewie ptaków, a zaśniemy słysząc dźwięk niestrudzonyc zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Białystok
Kategoria: Hotele
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Białystok
Kategoria: Hotele
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Białystok
Kategoria: Hotele
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście

Informacje o mieście

 
Białystok , to piękne miasto , leżące w północno-wschodniej części Polski. Miasto na prawach powiatu, położone na Nizinie Północnopodlaskiej, znajduje się nad rzeka Białą. Jest stolicą Podlasia, i zarówno największym miastem w części północno-wschodniej.
Uroku miejscowości dodaje położenie na Wysoczyźnie Białostockiej. Obszar zajęty przez miasto charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu. Na północy i wschodzie Białegostoku tereny faliste przechodzą w falisto-pagórkowate, a wysokość na obu obszarach waha się od 120 do 170 m n. p. m.

Pierwsza nazwa wzięła się od przepływającej rzeki przez miejscowość. Białymstokiem nazywano czystą , bystrą rzekę. Przepływająca przez centrum miasta rzeka Biała, nadała miastu nazwę .
Czas powstania miejscowości datuje się na rok 1320. Legenda mówi, o księciu litewskim Gedymin, który polował na zwierzynę . Podczas spoczynku, zapragnął zaczerpnąć wody i udał się nad strumień. Zauważył, że jest to czysty strumień i powiedział „ Czysty, biały,stok.
W niedługim czasie , powstał tu dwór myśliwski , a potem założono wieś o nazwie Biały Stok. Tyle o legendzie. Pierwsza wzmianka o Białymstoku pochodzi z 1426 roku. W miejscu obecnego Rynku Kościuszki krzyżowały się drogi do Suraża, Wasilkowa oraz Choroszczy i to wokół tego skrzyżowania zaczęła samowolnie powstawać zabudowa. Białystok otrzymał prawa miejskie w 1691 roku od króla Jana III Sobieksiego.
Do dziś miasto cieszy się dużą ilością zabytków.
Będąc w centrum miasta warto zwiedzić Pałac Branieckich, który pochodzi z XVIII wieku, stoi w centrum miasta. Piękna barokowa budowla , otoczona jest przez piękny ogród, który koniecznie trzeba zobaczyć. Nosi ślady pierwotnej kompozycji, dzięki czemu uważany jest za najlepiej zachowany w Polsce ogród barokowy.
Rynek Kościuszki, który tętni życiem, jest zawsze odwiedzany przez turystów. Odbudowany przez hetmana Jana Klemensa Branickiego w 1753 roku, dzięki , któremu do dziś stoją budowle z tamtych czasów.
Najważniejszym obiektem na Rynku jest stojący pośrodku Ratusz z wieżą zegarową, ukończony w 1761 roku . Zabytki, które trzeba koniecznie wymienić , to : Zbrojownia ( barokowy budynek, służący do magazynowania sprzętu strażackiego), Austeria ( dawniej karczma, a dziś restauracja), oraz Katedra. Dużo można pisać o zabytkach, ale najlepiej przyjechać i przekonać się samemu.
Dla miłośników przyrody , szczególnie można polecić Narwiański Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy, oraz Puszczę Białowieską. Atrakcją są również liczne szlaki turystyczne,np : szlak Rodu Branieckich, szlak architektury drewnianej itd.

 Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę