Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Sokółka
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
VII Puchar Kościeliska w biegach narciarskich

Już 15 grudnia, w niedzielę, odbędzie się 7 puchar Kościeliska w Biegach Narciarskich – edycja memoriałowa poświęcona Janowi Szpunarowi - zawody zaliczane do Pucharu Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich.

czytaj więcej


Wernisaż wystawy Katarzyny Jóżefowicz

Burmistrz miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Zakopiańskie Centrum Kultury Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego zapraszają na wernisaż wystawy Katarzyny Józefowicz pn. " Bez Końca", już w najbilższy piątek 13 grudnia o godzinie 17.00

czytaj więcej


Sokółka
Domki   Kwatery
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 1 ofert 
Miejscowość: Wierzchlesie
Kategoria: Domki
WTP Podlaski Domek położony jest na skraju Puszczy Knyszyńskiej - 2 pod względem wielkości kompleks leśny w Polsce. Dom znajduje się we Wierzchlesiu, wsi zlokalizowanej w połowie trasy m więcej iędzy Supraślem i Sokółką. Zapewniamy naszym Gościom komfortowy nocleg w najzdrowszym regionie Polski, pozostawiając do dyspozycji pokoje na poddaszu oraz przestronny apartament rodzinny. Na naszej działce przygotowaliśmy wiele udogodnień: 3300m2  placu idealnego zwiń
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście

Informacje o mieście

Sokółka to niewielkie miasto w województwie podlaskim, położone na obszarze Wzgórz Sokólskich, co dodaje atrakcyjności tej miejscowości.
Historia miejscowości sięga XVI/XVII wieku. Pierwotnie Sokółka była wsią koronną, której mieszkańcy zobowiązani byli do hodowli sokołów . W 1609 roku Zygmunt III Waza nadał praw miejskich wsi, i od tego czasu do miasta zaczęli przybywać Tatarzy a i również Żydzi.
Od 1795 Sokółka była w w zaborze pruskim, a od 1807 w zaborze rosyjskim. Po uzyskaniu niepodległości Sokółka znalazła się, od roku 1919, w II Rzeczypospolitej. Liczyła wtedy około 6000 mieszkańców.
Dziś miasto posiada wiele ciekawych zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć.
Między innymi warto wspomnieć o Kościele Św. Antoniego Padewskiego, który został zbudowany w połowie XIX wieku , a dziś jest on słynny z cudu eucharystycznego , jaki miał miejsce w 2008 roku. Kolejnym obiektem sakralnym jest Cerkiew prawosławna Św. Aleksandra Newskiego, powstała w latach 1850-53. We wnętrzu cerkwi , znajduje się ikonostas pochodzący z 1905 roku. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków w 1987 roku.
Często odwiedzanym miejscem jest Muzeum Ziemi Sokólskiej, mieszczące się na ulicy Piłsudskiego 2. Uroku muzeum dodaje budynek , w którym się znajduje z XVIII wieku. Jest tu wystawa , przedstawiająca historię tatarskiej ludności od początku jej zamieszkania w Sokółce.

Dobrze rozwinięta baza noclegowa , przyciąga tu turystów co roku. Z całą pewnością atrakcją miejscowości jest Zalew Sokólski, niewielki zbiornik wodny, który posiada piaszczystą plażę. W okresie letnim , plaża jest wypełniona po brzegi zarówno przez mieszkańców, jak i przyjezdnych. Przy brzegu istnieje możliwość wynajęcia sprzętu wodnego.
Przez miejscowość przepływa rzeka o tej samej nazwie. W celu relaksu, zawsze można udać się przechadzkę wśród rzeki , a przy brzegu można spotkać miłośników wędkowania.
Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę