Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Sokółka
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Kazimierska bajka nie bajka?

W ramach akcji "Zimowe Atrakcje w Muzeum" zapraszamy serdecznie na spacery szlakiem kazimierskich legend. To wydarzenie zarówno dla turystów indywidualnych jak i grup zorganizowanych. 

czytaj więcej


Nocny Spacer po Romantycznym Parku w Bukowcu

 Zapraszamy na wyjątkową wędrówkę po największym na Dolnym Śląsku romantycznym parku krajobrazowym. Spacer z pochodniami po dawnym majątku w Bukowcu staje się bardziej niezwykły i długo pozostanie w pamięci.

czytaj więcej


Sokółka
Domki   Kwatery
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 1 ofert 
Miejscowość: Wierzchlesie
Kategoria: Domki
WTP Podlaski Domek położony jest na skraju Puszczy Knyszyńskiej - 2 pod względem wielkości kompleks leśny w Polsce. Dom znajduje się we Wierzchlesiu, wsi zlokalizowanej w połowie trasy m więcej iędzy Supraślem i Sokółką. Zapewniamy naszym Gościom komfortowy nocleg w najzdrowszym regionie Polski, pozostawiając do dyspozycji pokoje na poddaszu oraz przestronny apartament rodzinny. Na naszej działce przygotowaliśmy wiele udogodnień: 3300m2  placu idealnego zwiń
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście

Informacje o mieście

Sokółka to niewielkie miasto w województwie podlaskim, położone na obszarze Wzgórz Sokólskich, co dodaje atrakcyjności tej miejscowości.
Historia miejscowości sięga XVI/XVII wieku. Pierwotnie Sokółka była wsią koronną, której mieszkańcy zobowiązani byli do hodowli sokołów . W 1609 roku Zygmunt III Waza nadał praw miejskich wsi, i od tego czasu do miasta zaczęli przybywać Tatarzy a i również Żydzi.
Od 1795 Sokółka była w w zaborze pruskim, a od 1807 w zaborze rosyjskim. Po uzyskaniu niepodległości Sokółka znalazła się, od roku 1919, w II Rzeczypospolitej. Liczyła wtedy około 6000 mieszkańców.
Dziś miasto posiada wiele ciekawych zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć.
Między innymi warto wspomnieć o Kościele Św. Antoniego Padewskiego, który został zbudowany w połowie XIX wieku , a dziś jest on słynny z cudu eucharystycznego , jaki miał miejsce w 2008 roku. Kolejnym obiektem sakralnym jest Cerkiew prawosławna Św. Aleksandra Newskiego, powstała w latach 1850-53. We wnętrzu cerkwi , znajduje się ikonostas pochodzący z 1905 roku. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków w 1987 roku.
Często odwiedzanym miejscem jest Muzeum Ziemi Sokólskiej, mieszczące się na ulicy Piłsudskiego 2. Uroku muzeum dodaje budynek , w którym się znajduje z XVIII wieku. Jest tu wystawa , przedstawiająca historię tatarskiej ludności od początku jej zamieszkania w Sokółce.

Dobrze rozwinięta baza noclegowa , przyciąga tu turystów co roku. Z całą pewnością atrakcją miejscowości jest Zalew Sokólski, niewielki zbiornik wodny, który posiada piaszczystą plażę. W okresie letnim , plaża jest wypełniona po brzegi zarówno przez mieszkańców, jak i przyjezdnych. Przy brzegu istnieje możliwość wynajęcia sprzętu wodnego.
Przez miejscowość przepływa rzeka o tej samej nazwie. W celu relaksu, zawsze można udać się przechadzkę wśród rzeki , a przy brzegu można spotkać miłośników wędkowania.
Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę