Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Supraśl
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Popularne Tagi
Newsy
Historie o Głogowie słuchane wieczorową porą

Turyści zwiedzają Polskę o każdej porze doby – potwierdzają to fakty. Analiza danych z platformy Mobilnego Przewodnika za rok 2017 r. wykazała, że „turysta-rekordzista” odsłuchiwał przez telefon, jedno z głogowskich opowiadań o 23:03. 

czytaj więcej


FILHARMONIA ŚWIĘTOKRZYSKA zaprasza na koncerty

Piątek, 16 marca 2018, godz. 19.00

DŹWIĘKOWISKO

Niedziela, 18 marca 2018, godz. 11.00

KLASYKA NIE TYLKO DLA SMYKA
Z WIERSZAMI JANA BRZECHWY 

czytaj więcej


Supraśl
Hotele  
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 1 ofert 
Miejscowość: Supraśl
Kategoria: Hotele
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

Początki malowniczego miasta Supraśl datuje się na ok. 1500 r., kiedy to powstała osada dzięki prawosławnym mnichom, którzy założyli klasztor. Siedziba klasztoru była ważnym ośrodkiem kulturalnym i religijnym osady, ponieważ mieściła bogatą bibliotekę oraz utrzymywała kontakty z innymi, ważnymi ośrodkami prawosławnymi. Niestety w 1796 roku, władze pruskie skonfiskowały większość dóbr klasztoru. Supraśl otrzymał prawa miejskie w I poł. XIX w, a już po
I i II wojnie zniszczeniu uległo wiele cennych zabytków, m. in cerkwi i zabytkowych zabudowań
miasteczka.

Dziś Supraśl to nie wielkie miasto , ale jakże malownicze. Miejscowość należy do województwa podlaskiego a dodatkowo uroku dodaje płynąca tędy kręta rzeka o tej samej nazwie.
Oprócz tego , że Supraśl stanowi ważny ośrodek turystyczny regionu, to dodatkowo posiada status uzdrowiska. Posiada potwierdzony naukowo mikroklimat, zdrowe powietrze nasycone olejkami eterycznymi pochodzącymi z drzew iglastych, a także lecznicze borowiny zlokalizowane pod wsią Sokołda .

Miasto posiada wiele ciekawych zabytków , które koniecznie trzeba zobaczyć. Warto zacząć od Pobazyliański Zespół Klasztorny ZNMP- Ufundowany przez Wielkiego Księcia Litewskiego Aleksandra Chodkiewicza i prawosławnego biskupa Józefa Sołtana. Obecnie na terenie klasztoru funkcjonuje kilka budynków ,m.in. Główna Cerkiew Zwiastowania NMP znajduje się na dziedzińcu kompleksu klasztornego i pochodzi z początku XVI w . Godny uwagi jest również Domek Ogrodnika , mieszczący się na ul. Konarskiego 3. Jest to drewniany zabytkowy dom z przełomu XVIII i XIX, niegdyś stara karczma, dziś obiekt mieszkalny. Często odwiedzany jest również Kościół p.w. Św. Trójcy wybudowany w latach 1861-1865. Od września 1998 r. kościół jest wpisany do rejestru zabytków województwa podlaskiego. Każdy coś dla siebie znajdzie, ponieważ miasto kryje jeszcze wiele innych ciekawych zabytków.
Supraśl oferuje bogatą bazę noclegową , dlatego co roku przybywa tu duża ilość turystów.
Dla miłośników, którzy lubią spędzać aktywnie czas, na pewno śmiało można polecić szlaki , które prowadzą przez malownicze tereny Puszczy Knyszyńskiej , jak i zarówno spływy o zróżnicowanej długości.
Każdy, kto choć raz przybył do Supraśla , bardzo chętnie tu powraca.

 Copyright 2009-2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę