Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Supraśl
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Wernisaż wystawy Katarzyny Jóżefowicz

Burmistrz miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Zakopiańskie Centrum Kultury Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego zapraszają na wernisaż wystawy Katarzyny Józefowicz pn. " Bez Końca", już w najbilższy piątek 13 grudnia o godzinie 17.00

czytaj więcej


Karpacz rozbłysnął na święta

Jak w latach ubiegłych, na skwerze przed Urzędem Miejskim stanęła 10-metrowa choinka, ozdobiona setkami różnokolorowych bombek i migocząca ponad 30 tysiącami świateł. 

czytaj więcej


Supraśl
Hotele  
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 1 ofert 
Miejscowość: Supraśl
Kategoria: Hotele
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

Początki malowniczego miasta Supraśl datuje się na ok. 1500 r., kiedy to powstała osada dzięki prawosławnym mnichom, którzy założyli klasztor. Siedziba klasztoru była ważnym ośrodkiem kulturalnym i religijnym osady, ponieważ mieściła bogatą bibliotekę oraz utrzymywała kontakty z innymi, ważnymi ośrodkami prawosławnymi. Niestety w 1796 roku, władze pruskie skonfiskowały większość dóbr klasztoru. Supraśl otrzymał prawa miejskie w I poł. XIX w, a już po
I i II wojnie zniszczeniu uległo wiele cennych zabytków, m. in cerkwi i zabytkowych zabudowań
miasteczka.

Dziś Supraśl to nie wielkie miasto , ale jakże malownicze. Miejscowość należy do województwa podlaskiego a dodatkowo uroku dodaje płynąca tędy kręta rzeka o tej samej nazwie.
Oprócz tego , że Supraśl stanowi ważny ośrodek turystyczny regionu, to dodatkowo posiada status uzdrowiska. Posiada potwierdzony naukowo mikroklimat, zdrowe powietrze nasycone olejkami eterycznymi pochodzącymi z drzew iglastych, a także lecznicze borowiny zlokalizowane pod wsią Sokołda .

Miasto posiada wiele ciekawych zabytków , które koniecznie trzeba zobaczyć. Warto zacząć od Pobazyliański Zespół Klasztorny ZNMP- Ufundowany przez Wielkiego Księcia Litewskiego Aleksandra Chodkiewicza i prawosławnego biskupa Józefa Sołtana. Obecnie na terenie klasztoru funkcjonuje kilka budynków ,m.in. Główna Cerkiew Zwiastowania NMP znajduje się na dziedzińcu kompleksu klasztornego i pochodzi z początku XVI w . Godny uwagi jest również Domek Ogrodnika , mieszczący się na ul. Konarskiego 3. Jest to drewniany zabytkowy dom z przełomu XVIII i XIX, niegdyś stara karczma, dziś obiekt mieszkalny. Często odwiedzany jest również Kościół p.w. Św. Trójcy wybudowany w latach 1861-1865. Od września 1998 r. kościół jest wpisany do rejestru zabytków województwa podlaskiego. Każdy coś dla siebie znajdzie, ponieważ miasto kryje jeszcze wiele innych ciekawych zabytków.
Supraśl oferuje bogatą bazę noclegową , dlatego co roku przybywa tu duża ilość turystów.
Dla miłośników, którzy lubią spędzać aktywnie czas, na pewno śmiało można polecić szlaki , które prowadzą przez malownicze tereny Puszczy Knyszyńskiej , jak i zarówno spływy o zróżnicowanej długości.
Każdy, kto choć raz przybył do Supraśla , bardzo chętnie tu powraca.

 Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę