Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Kwatery -> Kujawsko-pomorskie -> Bydgoszcz
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Projekt Muzea Otwarte-rozszerzenie możliwości programowych kultury pogranicza polsko-słowackiego

 Projekt: "Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego".
Głównym celem projektu jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

czytaj więcej


#zostańwdomu - zwiedzaj online

 Aby umilić nam czas spędzany w domu, wiele muzeów oferuje atrakcje bez wychodzenia. Prezentujemy placówki, które zachęcają do zwiedzania online za darmo.

czytaj więcej


Kwatery Bydgoszcz
Organizacje turystyczne   Kwatery Pensjonaty
Apartamenty   Hotele
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 10 ofert 
Miejscowość: Bydgoszcz
Kategoria: Kwatery
Zapraszamy do noclegu niemal w samym centrum Bydgoszczy. Posiadamy atrakcyjną cenowo ofertę o zróżnicowanym standardzie. Jesteśmy zlokalizowani w centrum Bydgoszczy na ul. Lubelskiej więcej w bliskim sąsiedztwie Uczelni UTP, UKW, WSG oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii. Stary Rynek, Wyspa Młyńska, Opera Nova i wszystkie atrakcje centrum miasta około 10-15 min pieszo. Łatwy dojazd do dworca PKP, PKS. W pobliżu przystanki tramwajowe i autobusowe, galeria handlowa, sklepy zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Bydgoszcz
Kategoria: Kwatery
Bydgoszcz od 30 zł za osobę, kwatery pracownicze, niedaleko Hali Łuczniczka i Tesco  Noclegi Bingo na ulicy Fordońskiej to możliwość przenocowania w dobrej lokalizacji za atrakcy więcej jną cenę. Bardzo dobre położenie budynku zarówno dla pracowników, podróżnych czy studentów. W pobliżu Hala Łuczniczka, dworzec PKS, lotnisko, Tesco. Budynek posiada niestrzeżony parking.    Szczególnie polecamy jako kwatery pracownicze zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Bydgoszcz
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Bydgoszcz
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Bydgoszcz
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Bydgoszcz
Kategoria: Pensjonaty
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Bydgoszcz
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Bydgoszcz
Kategoria: Apartamenty
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Bydgoszcz
Kategoria: Apartamenty
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Bydgoszcz
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście

Informacje o mieście

Bydgoszcz to miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim. Pierwsze wzmianki o Bydgoszczy , sięgają średniowiecza, kiedy to powstawały pierwsze osiedla, tworzące drewnianą jeszcze wtedy osadę rybacką. 19 kwietnia 1346 r. miejscowość otrzymała prawa miejskie. Szybkiemu rozwojowi miasta sprzyjało , położenie w pobliżu szlaku bursztynowego.

Dziś Bydgoszcz jest miejscowością , do której z roku na rok przybywa coraz więcej turystów.
Miasto może pochwalić się wieloma cennymi zabytkami. Obiektem sakralnym , godnym polecenia, z całą pewnością jest : Katedra Bydgoska, najstarsza w mieście. Kościół został wzniesiony ok. 1466-1502 r. Budowla trójnawowa, trójprzęsłowa , o sklepieniu gwieździstym . Warto się udać. Stare Miasto jest główną atrakcją turystyczną Bydgoszczy. Teren ten obejmuje obszar trzech dawnych wysp: zamkowej, miejskiej i Młyńskiej. Można tu spotkać Młyny Rothera z I połowy XIX wieku, które ulegały wielokrotnemu rozbudowywaniu. Młyn Rothera złożony jest z trzech brył: budynku głównego oraz skrzydeł zachodniego i wschodniego . Kto był w Bydgoszczy z całą pewnością widział Spichrze nad Brdą. Do dzisiaj zachowało się w Bydgoszczy zaledwie kilka historycznych spichrzy, a sprzed XIX wieku tylko cztery, przy brzegach rzeki, w ścisłym centrum miasta, wszystkie szachulcowe, a dziś pełniące funkcje muzealne. Przy ul. Grodzkiej , zachowały się pięć spichrzy. Powstały one w XVIII wieku.
Na uwagę zasługuje również budynek poczty królewskiej, który pochodzi z XVIII wieku. Obecnie w tym obiekcie mieści się siedziba poczty głównej.
Pokrótce , warto wspomnieć o wieży ciśnień. Obecnie , mieści się w niej Muzeum Wodociągów. Można tu podziwiać fotografie, dokumenty , elementy wyposażenia dawnych łazienek i toalet, fragmenty drewnianych rur pierwszego wodociągu z XVI wieku. Kościół Garnizonowy pw. NMP Królowej Pokoju w Bydgoszczy, zbudowany został w latach 1552-1557. W kościele tym zobaczyć możemy m. in. najstarsze  zachowane w Bydgoszczy polichromie z XVII w., rokokową ambonę i interesujące sklepienia .
W Bydgoszczy dla całych rodzin polecany jest Jurapark w Solcu Kujawskim. Na terenie mieści się muzeum paleontologiczne, park rozrywki. Można podziwiać figury dinozaurów, naturalnej wielkości.
Bydgoszcz jest świetnym miejscem na wypad weekendowy. Dodatkowym plusem jest dobrze rozwinięta baza noclegowa.

  Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę