Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Hotele -> Warmińsko-mazurskie -> Banie Mazurskie
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Popularne Tagi
Newsy
Inauguracja Pucharu Polski Nordic Walking

Już niedługo kijkarze z całego kraju zjadą się do Mielna by wziąć udział w Pucharze Polski Nordic Walking. Inauguracja zawodów odbędzie się 4 maja o godzinie 9:00 na deptaku przy ul. Kościuszki. To już trzecia edycja zawodów, do uczestnictwa w których zachęcamy nie tylko zawodowców, ale również średniozaawansowanych kijkarzy i amatorów. Spędź majówkę aktywnie!

czytaj więcej


Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

Mamy dobrą wiadomość dla fanów kina niezależnego. Już dziś wieczorem w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbędzie się pokaz najlepszych filmów krótkometrażowych.

czytaj więcej


Hotele Banie Mazurskie
Domki   Kwatery Agroturystyka
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 0 ofert 

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

 Banie Mazurskie noclegi

Banie Mazurskie położone w województwie warmińsko-mazurskim. Banie Mazurskie leżą w krainie Mazur Garbatych, na skraju Puszczy Boreckiej. Miejscowośc o o charakterze rolniczym, z dużą powierzchnią lasów, posiadająca wiele walorów przyrodniczych i krajobrazowych.
Po II wojnie światowej gmina Banie Mazurskie była częścią powiatu węgorzewskiego w województwie olsztyńskim. W 1954 roku, na mocy Ustawy z dnia 25 września 1954 gmina Banie Mazurskie stała się gromadą a 7 października 1954 roku weszła administracyjnie w skład powiatu gołdapskiego w województwie białostockim. 1 czerwca 1975 roku, na podstawie Ustawy o dwustopniowym podziale administracyjnym państwa, przestał istnieć powiat gołdapski. 1 stycznia 2002 gmina wiejska Banie Mazurskie na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 maja 2001 roku weszła w skład powiatu gołdapskiego.

Do największych atrakcji Bani Mazurskich należą:

kanał Kanał Brożajcki (XVIII-XIX w.) jest doskonałym szlakiem spływów kajakowych. Na Kanale znajduje się sześć różnych typów urządzen hydrotechnicznych, jak: sluzy, stopnie wodne i elektrownia wodna we wsi Brożajcie. Kanał łączy rzeki Gołdapa i Wegorapa.

Rrzeka Gołdapa - doskonały szlak spływów kajakowych.

Występują tutaj głazy narzutowe między Jagoczany - Skaliczkiejmy, wys. 1,80 m, obwód 16,20 m., wpisany do rejestru pomników przyrody pod nazwa Angerapp.


rowerowy szlak z Bań Mazurskich przez Żabin, Rapę i Mieduniszki 13,5 km.

szlaki kajakowe Kanałem Brożajckim, rzeką Gołdapą i Węgorapą


grobowiec rodziny jest najciekawszą atrakcją turystyczną, zbudowany w 1811 roku grobowiec rodzinny pruskiego rodu von Fahrenheid. Ma kształt piramidy. Wielu ludzi wierzy, że ma właściwości lecznicze. Znajduje się we wsi Rapa koło koło Żabina.

Dawna kaplica baptystów z II połowy , cerkiew grekokatolicka

Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego w Baniach Mazurskich
Cerkiew greckokatolicka pw. św. Mikołaja w Baniach Mazurskich
Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rogalach
Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żabinie
zespoły pałacowe i dworskie w miejscowościach: Grunajki, Klewiny, Kruki, Mieduniszki Wielkie, Zakałcze Wielkie
zabytkowe domy o konstrukcji szachulcowej w miejscowości Wróbel

Osada Ekologiczna "Republika Ściborska"

zabytki archeologiczne, m.in. grodzisko pradziejowe i wczesnośredniowieczne oraz kurhan w Grodzisku, cmentarzysko kurhanowe w Grunajkach, częściowo zniszczone osiedle nawodne w Rapie oraz osada z okresu rzymskiego w miejscowości Wróbel
zespoły dworsko-parkowe w z XIX wieku w miejscowościach: Mieduniszki Wielkie, Zakałcze Wielkie, Grunajki, Klewiny, Kruki i inne
ciekawe okazy pomników przyrody, w tym głazy narzutowe

Noclegi Banie Mazurskie to bogata oferta noclegów w pensjonatach, domkach, willa, apartamentach, ośrodkach czy też w gospodarstwach agroturystycznych Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę