Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Hotele -> Lubelskie -> Puchaczów
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Karpacz rozbłysnął na święta

Jak w latach ubiegłych, na skwerze przed Urzędem Miejskim stanęła 10-metrowa choinka, ozdobiona setkami różnokolorowych bombek i migocząca ponad 30 tysiącami świateł. 

czytaj więcej


Rozpoczęcie sezonu biegowego w Chochołowie

Już 14 grudnia w Chochołowie odbędzie się rozpoczęcie sezonu biegowego, na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody i ciepły poczęstunek!

czytaj więcej


Hotele Puchaczów
Agroturystyka   Kwatery
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 0 ofert 

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

Puchaczów noclegi

Puchaczów to dawne miasto, a obecnie malownicza wioska w województwie lubelskim. Początki osadnictwa Puchaczowa lokalizują się na lewym brzegu dawnej rzeki Jagielnicy, dzisiejszej rzeki Świnka. Po zjednoczeniu Państwa Polskiego za czasów Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego nastąpiło znaczne ożywienie osadnictwa na tych terenach. Przyłączenie do Polski księstwa halicko-włodzimierskiego i przesunięcie granicy daleko za Bug zakończyło okres pogranicznego położenia tych ziem.

Łęczna Mniska czyli obecny Puchaczów określana była jako wieś klasztorna. Długosz odnotował ją jako "Lanczna villa" w parafii Łęczna miasto. Jako miasto miejscowość funkcjonowała w latach 1527-1870. Od wieków Puchaczów i okoliczne miejscowości zamieszkiwała ludność wielowyznaniowa i wielokulturowa.

Dziś Puchaczów może pochwalić się ciekawymi zabytkami. Najcenniejszym jest z całą pewnością Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, zbudowany w XVIII wieku w stylu późnobarokowym. Z całą pewnością uwagę przykuwa ogrodzenie murowane wraz z bramą z XIX wieku. W centrum Puchaczowa można podziwiać kolumnę ceglano- kamienną z XIX wieku, która powstała na cześć zniesienia pańszczyzny. Nie można zapomnieć o parku na Rynku - ten piękny, zabytkowy  obszar jest fantastycznym mijescem w którym można pospacerować, usiąść na chwilę na ławeczce i wyciszyć się.

Noclegi Puchaczów

Gmina Puchaczów oferuje turystom ogromną ilość dróg polnych, bocznych czy leśnych, prowadzących przez malownicze zakątki okolic pełnych pięknej przyrody. Można polecić kilka ciekawych tras rowerowych, w tym Szlak przez Wyżynę Lubelską i Polesie Lubelskie (z Lublina do Woli Uhruskiej nad Bugiem, na obszarze powiatu: Charlęż - Zawieprzyce - Ziółków - Łęczna - Turowola - Puchaczów - Bogdanka - Kaniwola - Ostrówek - Czarny Las), Śladami wschodniosłowiańskiej tradycji cerkiewnej na Polesiu Lubelskim (z Puchaczowa do Horostyty, na obszarze powiatu: Puchaczów - Dratów - Kaniwola -j. Piaseczno - Piaseczno – Zamłyniec).

Puchaczów, choć to niewielka wioska, to jednak co roku przyciąga wielu turystów, którzy nie muszą martwić się o nocleg w Puchaczowie, gdyż miejscowość posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę