Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Hotele -> Lubelskie -> Puchaczów
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Popularne Tagi
Newsy
Zakopane wernisaż wystawy Iloczyn Zbiorów

 Zakopane cały rok tętni życiem i zaprasza do siebie możliwościami aktywnego wypoczynku. Tym razem jednak prezentujemy atrakcje dla turystów spragnionych Zakopiańskiej kultury.

czytaj więcej


Przewozy Regionalne podpisały umowę na dostawę terminali mobilnych

 Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, podpisały umowę na dostawę nowoczesnych terminali mobilnych wraz z serwisem i akcesoriami. Dzięki wymianie terminali pasażerowie zyskają możliwość płatności kartą przy zakupie biletów u obsługi pociągu.

czytaj więcej


Hotele Puchaczów
Agroturystyka   Kwatery
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 0 ofert 

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

Puchaczów noclegi

Puchaczów to dawne miasto, a obecnie malownicza wioska w województwie lubelskim. Początki osadnictwa Puchaczowa lokalizują się na lewym brzegu dawnej rzeki Jagielnicy, dzisiejszej rzeki Świnka. Po zjednoczeniu Państwa Polskiego za czasów Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego nastąpiło znaczne ożywienie osadnictwa na tych terenach. Przyłączenie do Polski księstwa halicko-włodzimierskiego i przesunięcie granicy daleko za Bug zakończyło okres pogranicznego położenia tych ziem.

Łęczna Mniska czyli obecny Puchaczów określana była jako wieś klasztorna. Długosz odnotował ją jako "Lanczna villa" w parafii Łęczna miasto. Jako miasto miejscowość funkcjonowała w latach 1527-1870. Od wieków Puchaczów i okoliczne miejscowości zamieszkiwała ludność wielowyznaniowa i wielokulturowa.

Dziś Puchaczów może pochwalić się ciekawymi zabytkami. Najcenniejszym jest z całą pewnością Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, zbudowany w XVIII wieku w stylu późnobarokowym. Z całą pewnością uwagę przykuwa ogrodzenie murowane wraz z bramą z XIX wieku. W centrum Puchaczowa można podziwiać kolumnę ceglano- kamienną z XIX wieku, która powstała na cześć zniesienia pańszczyzny. Nie można zapomnieć o parku na Rynku - ten piękny, zabytkowy  obszar jest fantastycznym mijescem w którym można pospacerować, usiąść na chwilę na ławeczce i wyciszyć się.

Noclegi Puchaczów

Gmina Puchaczów oferuje turystom ogromną ilość dróg polnych, bocznych czy leśnych, prowadzących przez malownicze zakątki okolic pełnych pięknej przyrody. Można polecić kilka ciekawych tras rowerowych, w tym Szlak przez Wyżynę Lubelską i Polesie Lubelskie (z Lublina do Woli Uhruskiej nad Bugiem, na obszarze powiatu: Charlęż - Zawieprzyce - Ziółków - Łęczna - Turowola - Puchaczów - Bogdanka - Kaniwola - Ostrówek - Czarny Las), Śladami wschodniosłowiańskiej tradycji cerkiewnej na Polesiu Lubelskim (z Puchaczowa do Horostyty, na obszarze powiatu: Puchaczów - Dratów - Kaniwola -j. Piaseczno - Piaseczno – Zamłyniec).

Puchaczów, choć to niewielka wioska, to jednak co roku przyciąga wielu turystów, którzy nie muszą martwić się o nocleg w Puchaczowie, gdyż miejscowość posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Copyright 2009-2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę