Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Hotele -> Lubelskie -> Adamów
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Popularne Tagi
Newsy
Filharmonia Świętokrzyska - Góralska Hora

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert familijny Góralska Hora

Niedziela, 19 listopada 2017, godz. 11.00, Sala Koncertowa 

czytaj więcej


5 rzeczy, których nie wiedziałeś o Wielkiej Brytanii, a powinieneś!

Choć powszechnie wiadomo, że w Wielkiej Brytanii samochody nadjeżdżają z lewej strony, w umywalce są dwa krany, a okna otwierają się na zewnątrz, to na podróżujących na Wyspy Polaków czeka znacznie więcej niespodzianek. Jak sobie z nimi poradzić?

czytaj więcej


Hotele Adamów
Agroturystyka   Kwatery Stowarzyszenia agroturystyczne
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 0 ofert 

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście

Informacje o mieście

Adamów to duża wieś położona około 60 km na północ od Lublina i stanowi siedzibę gminy. Początki miejscowości siegają I połowy XVI wieku, kiedy na podstawie dokumentu wydanego przez Zygmunta I Starego ulokowana została jako miasto o nazwie Jadaromin. Pozostając przez długie lata w rękach braci Rusieckich miasto rozwijało się a mieszkańców przybywało. Kolejnymi właścicielami ziem były rody Czartoryskim i Firlejów, a na przełomie XVIII i XIX wieku w mieście powstał barokowo-klasycystyczny kościół.

Kolejne lata były dla Adamowa burzliwe, a początkiem było utracenie praw miejskich w 1869 roku. Kolejnymi wydarzeniami było zajęcie miejscowości przez wojska niemieckie oraz autro-węgierskie w okresie I wojny światowej, toczące się w okolicy walki bitwy pod Kockiem w czasie II wojny oraz pożar w 1943 roku, który pochłonął centrum wsi. Ważnym wydarzeniem było odbicie przez oddział Gwardii Ludowej transportu około 200 osób pochodzenia żydowskiego, którzy mieli trafić do obozu w Treblince. Oddział skierował swoje siły również na urząd gminy, mleczarnię oraz posterunek policji. W 1944 roku Adamów zajęty został przez Armię Czerwoną. Copyright 2009-2017 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę