Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Hotele -> Kujawsko-pomorskie -> Bydgoszcz
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich

Serdecznie zapraszamy do udziału w 51. Karkonoskiej Giełdzie Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich, organizowanej od 1991 roku przez Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach

czytaj więcej


Noc Basenów 2019

Dołącz do najbardziej szalonej imprezy na Podhalu. Pełna atrakcji Noc Basenów w Termach BUKOVINA już w tę sobotę, 14 września! 

czytaj więcej


Hotele Bydgoszcz
Organizacje turystyczne   Kwatery Pensjonaty
Apartamenty   Hotele
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 1 ofert 
Miejscowość: Bydgoszcz
Kategoria: Hotele
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście

Informacje o mieście

Bydgoszcz to miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim. Pierwsze wzmianki o Bydgoszczy , sięgają średniowiecza, kiedy to powstawały pierwsze osiedla, tworzące drewnianą jeszcze wtedy osadę rybacką. 19 kwietnia 1346 r. miejscowość otrzymała prawa miejskie. Szybkiemu rozwojowi miasta sprzyjało , położenie w pobliżu szlaku bursztynowego.

Dziś Bydgoszcz jest miejscowością , do której z roku na rok przybywa coraz więcej turystów.
Miasto może pochwalić się wieloma cennymi zabytkami. Obiektem sakralnym , godnym polecenia, z całą pewnością jest : Katedra Bydgoska, najstarsza w mieście. Kościół został wzniesiony ok. 1466-1502 r. Budowla trójnawowa, trójprzęsłowa , o sklepieniu gwieździstym . Warto się udać. Stare Miasto jest główną atrakcją turystyczną Bydgoszczy. Teren ten obejmuje obszar trzech dawnych wysp: zamkowej, miejskiej i Młyńskiej. Można tu spotkać Młyny Rothera z I połowy XIX wieku, które ulegały wielokrotnemu rozbudowywaniu. Młyn Rothera złożony jest z trzech brył: budynku głównego oraz skrzydeł zachodniego i wschodniego . Kto był w Bydgoszczy z całą pewnością widział Spichrze nad Brdą. Do dzisiaj zachowało się w Bydgoszczy zaledwie kilka historycznych spichrzy, a sprzed XIX wieku tylko cztery, przy brzegach rzeki, w ścisłym centrum miasta, wszystkie szachulcowe, a dziś pełniące funkcje muzealne. Przy ul. Grodzkiej , zachowały się pięć spichrzy. Powstały one w XVIII wieku.
Na uwagę zasługuje również budynek poczty królewskiej, który pochodzi z XVIII wieku. Obecnie w tym obiekcie mieści się siedziba poczty głównej.
Pokrótce , warto wspomnieć o wieży ciśnień. Obecnie , mieści się w niej Muzeum Wodociągów. Można tu podziwiać fotografie, dokumenty , elementy wyposażenia dawnych łazienek i toalet, fragmenty drewnianych rur pierwszego wodociągu z XVI wieku. Kościół Garnizonowy pw. NMP Królowej Pokoju w Bydgoszczy, zbudowany został w latach 1552-1557. W kościele tym zobaczyć możemy m. in. najstarsze  zachowane w Bydgoszczy polichromie z XVII w., rokokową ambonę i interesujące sklepienia .
W Bydgoszczy dla całych rodzin polecany jest Jurapark w Solcu Kujawskim. Na terenie mieści się muzeum paleontologiczne, park rozrywki. Można podziwiać figury dinozaurów, naturalnej wielkości.
Bydgoszcz jest świetnym miejscem na wypad weekendowy. Dodatkowym plusem jest dobrze rozwinięta baza noclegowa.

  Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę