Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Hostele -> Dolnośląskie -> Wrocław
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Projekt Muzea Otwarte-rozszerzenie możliwości programowych kultury pogranicza polsko-słowackiego

 Projekt: "Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego".
Głównym celem projektu jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

czytaj więcej


#zostańwdomu - zwiedzaj online

 Aby umilić nam czas spędzany w domu, wiele muzeów oferuje atrakcje bez wychodzenia. Prezentujemy placówki, które zachęcają do zwiedzania online za darmo.

czytaj więcej


Hostele Wrocław
Hotele   Hostele Kwatery
Stowarzyszenia agroturystyczne   Organizacje turystyczne Najciekawsze miejsca
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 6 ofert 
Miejscowość: Wrocław
Kategoria: Hostele
W naszym całorocznym hostelu oferujemy: 24 miejsca noclegowe pokoje 2, 3, 4 i 8 osobowe (doba hostelowa trwa od 13.00 do 12.00 dnia następnego) recepcja 24 h og&oacu więcej te;lnodostępna, w pełni wyposażona kuchnia (mikrofala, lodówka itp.) darmowa kawa i herbata możliwość wykupienia śniadań łóżko z pościelą i ręcznik w cenie noclegu kącik z komputerem i internetem dla gości WiFi (internet bezprzewodowy) zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Wrocław
Kategoria: Hostele
DW Piast posiada w swojej ofercie pokoje o ekonomicznym standardzie po niskich cenach. Najtańsze noclegi są dostępne w pokojach wieloosobowych. Kilka typów pokoi oferowanych przez DWPias więcej t pozwala naszym gościom dostosować zakwaterowanie do ich indywidualnych potrzeb. Obiekt oferuje: 10 pokoi jednoosobowych 32 pokoi dwuosobowych 3 pokoje dwuosobowe z łazienkami 4 pokoje trzyosobowe 6 pokoi czteroosobowych 10 pokoi sześcioosobowych zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Wrocław
Kategoria: Hostele
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Wrocław
Kategoria: Hostele
Cinnamon Hostel we Wrocławiu znajduje się w samym sercu miasta, zaledwie dwie minuty na piechotę od wrocławskiego rynku. Hostel mieści się w wyremontowanej kamienicy wzdłuż ulicy okalającej więcej rynek. Oferujemy: przemiłą, ciepłą i domową atmosferę wszechobecny zapach cynamonu:) obsługę, która sama podróżuje i wie najlepiej co studzonemu podróżnikowi jest potrzebne darmowy internet bezprzewodowy we wszystkich pokojach i stanowisk zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Wrocław
Kategoria: Hostele
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Wrocław
Kategoria: Hostele
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście

Informacje o mieście

Wrocław to piękne malownicze miasto , położone nad Odrą. Jest stolicą Dolnego Śląska, i z całą pewnością jeden z najciekawszych ośrodków miejskich, turystycznych. Miasto liczy sobie ok. 1000
lat. Wrocław może pochwalić się bogatą historią. Pierwszymi osadnikami terenów Wrocławia było słowiańskie plemię Ślężan, które zbudowało gród na wyspie Ostrów Tumski , ok. pierwszej połowy X wieku. Nazwę miasto zawdzięcza najprawdopodobniej dzięki czeskiemu księciu Wratysławowi. Wrocław dzięki położeniu na na skrzyżowaniu głównych szlaków Europy Środkowej , rozwijał się prężnie.

Dziś Wrocław nazywany jest Kwiatem Europy , gdyż zachwyca turystów z całej Europy. Architektura wzbudza nie jednego przyjezdnego, a szczególnie spaniały układ urbanistyczny, który zasługuje z pewnością na duże uznanie. 
Miasto posiada jeden z największych rynków w Polsce. Rynek charakteryzuje się pięknymi , zabytkowymi, kolorowymi kamienicami. Uwagę szczególnie zwraca Ratusz, późnogotycki, który posiada 66-metrową wieżę. W podziemiach tego obiektu , znajduje się jeden z najstarszych lokali , restauracji „ Piwnica Świdnicka”. We wnętrzu , znajduje się również Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Najstarsza część ratusza powstała prawdopodobnie ok. 1299 r .
Najstarszą zamieszkiwaną częścią Wrocławia jest Ostrowa Tumskiego, gdzie koniecznie trzeba się udać . Będąc już na miejscu, w pobliżu można udać się do Katedry Św. Jana Chrzciciela. Jest to piękna gotycka budowla, której najstarsza część prezbiterium, pochodzi z XIII wieku. Uwagę również zwróci , kaplica Św. Elżbiety, jedna z najpiękniejszych w Polsce. Atrakcją Katedry jest wieża, którą można zwiedzać .
Jeśli chodzi o kamienice, warto zobaczyć Dom Pod Złotą Koroną” , obiekt znajduje się po wschodniej części rynku. Obiekt pochodzi z Początku XVI wieku. Na uwagę zasługuje również Dom Pod Złotym Psem, wzniesiony w XVIII wieku, czy kamienica Pod Błękitnym Słońcemz XVI wieku.
Pokrótce warto wspomnieć o Moście Grunwaldzkim, który wznosi się nad rzeką Odrą. Most działa , od 1910 roku, i jest najbardziej popularnym w tym mieście , jak i w Polsce.
Nie sposób wymienić wszystkich budynków i budowli, jakie tworzą niesamowity klimat Wrocławia. Wrocław kryje w sobie wiele cennych zabytków, a jeden dzień z całą pewnością nie starczy na zwiedzenie , tego uroczego miejsca.
Wrocław posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową, i z całą pewnością warto tu przyjechać , przynajmniej na jeden weekend.
 Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę